جلسه فرهنگی اساتید با موضوع «درخشش موعود باوری در دفاع مقدس» برگزار شد

ظهر روز دوشنبه هفدهم مهرماه سال 1391،جلسه فرهنگی اساتید با سخنرانی سرلشکر فیروزآبادی و موضوع «درخشش موعود باوری در دفاع مقدس» در مجتمع حضرت امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور در این مراسم اظهار داشت: شیعیان بنا بر عقیده‌ای به وجود امام زنده و غایب از نظرها همچون خورشید در پس ابرها اعتقاد دارند و همواره در انتظار ظهور آن رهبر و پیشوای سفر کرده رنج‌های بسیاری را برخود هموار کردند.

سرلشکر فیروزآبادی گفت: هر جا «امام امت» و «امت امام» پیدا کنیم روح ولایت در آنجا حاضر و جاری است و این امت امام در طول وقایع سال 57، 22 بهمن، روز قدس و 9 دی 88 و تداوم آن در سال‌های بعد بود که با بهرمندی از روح ولایت و اثرحکم امام زمان (عج) به صحنه می‌آیند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسشی درباره تحریم‌های غرب علیه ایران گفت: در سیاست‌ خارجی ایالات متحده امریکا، تحریم یک اهرم برای کمک به سیاست خارجی است و هر جا درعرصه سیاست خارجی کم بیاورند، از موضوع تحریم استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه «تاکنون امریکا کشورهای زیادی را مورد تحریم قرار داده است»، گفت: تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد. وقتی که انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید، امریکا ایران را در لیست تروریست‌ها قرار داد و سه سال بعد اقدام به تحریم ایران کرد و با مرور زمان بر این تحریم‌ها افزوده شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه «تحریم‌های اروپا و امریکا علیه ایران مغایر با مفاد منشور ملل متحد است»اظهار کرد: تحریم‌ها علاوه بر اینکه یک نوع دخالت در استقلال و حاکمیت داخلی کشورهاست، با مفاد منشور ملل متحد نیز مغایرت دارد و برآن اشکال وارد است.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه «از زمانی که جمهوری اسلامی ایران با این تهدیدها مواجه شد، تلاش کرد که این تحریم‌ها را خنثی کند و در عرصه تحقیق و تولید هر چه بیشتر قدم برداشت»، افزود: حرکت اول استکبار در این راستا بود که ما را در جنگ نظامی نابود کند.آنها در واقع می‌خواستند انقلاب اسلامی را که حرکتی در برابر لیبرالیسم و کمونیسم بود، نابود کنند.

وی افزود: امریکا‌هایی‌ها، صدام را جهت حمله به ایران تحریک کردند و تعداد زیادی از کشورها نیز به آنها کمک کردند و وقتی دیدند در بعد تهدید نظامی و علمیات نظامی نتوانستند به نتیجه‌ای برسند، گفتند تا وقتی ملت ایران متعهد و منسجم است، در برابر هر قدم و فعالیتی می‌ایستد و خودش را می‌تواند اداره کند.