سرلشکر فیروزآبادی: مومنان خون‌خواه سردار شهید خود هستند

سرلشکر سید حسن فیروزآبادی روز دوشنبه در حاشیه مراسم تشییع سردار سلیمانی و یارانش در دانشگاه تهران، در مصاحبه با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: آمریکایی‌ها الان در حال تجربه یک وحشت بزرگ هستند و برای اینکه مانع انتقام شوند، تهدیداتی رامطرح می‌کنند.

وی تاکید کرد: ملت ایران و رهبری معظم انقلاب آنقدر حکیم و راهبردشناس هستند که پاسخ آنها را بجا، به موقع و سزاوار خواهند داد و فرصتی برای عملی کردن تهدیداتشان نخواهند داد.

رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح ایران با بیان این موضوع که ملت ایران و محور مقاومت یکپارچه است، گفت: خون سردار سلیمانی و یارانش به یکپارچگی محور مقاومت، استحکام و عمق بخشید و آنرا تاریخی کرد.

فیروزآبادی تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی و یارانش، به محور مقاومت و جریان جهانی مبارزه با استکبار و ظلم و بی عدالتی، انرژی تازه‌ای بخشید.

وی، سردار سلیمانی را یک استراتژیست بین‌المللی و ذوالفقار رهبری و ملت ایران عنوان کرد و گفت: جز در عاشورا نمی‌توان، مثالی برای نحوه شهادت سردار سلیمانی پیدا کرد و ترور وی با همه ترورهای تاریخ معاصر متفاوت است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان این موضوع که دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی، در واقع دستور حمله به اسلام ناب و متن قرآن بود.

فیروزآبادی تصریح کرد: رئیس جمهوری آمریکا، ندانسته، نشناخته و فریب خورده چنین دستوری را داد و جهان باید به این اقدام که ناقض همه مقررات بین المللی است، واکنش نشان دهد و مومنین حق دارند تا خونخواه سردار شهید خود باشند.

به گزارش ایرنا، پس از اقامه نماز بر پیکر سپهبد سلیمانی در دانشگاه تهران توسط رهبر معظم انقلاب، پیکر وی در میان خیل عظیم دوستدارانش از خیابان انقلاب تا میدان آزادی بدرقه شد.

پیش از این پیکر شهدای این حمله تروریستی روز شنبه (۱۴ دی) به ترتیب در حرمین کاظمین‌(ع) و سپس در بغداد و بعد از آن در کربلای معلی در جوار حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) و در نجف اشرف در جوار حرم امیرالمومنین(ع) تشییع شد. همچنین دیروز (یکشنبه ۱۵ دی) پیکر شهدا پس از ورود به ایران، ابتدا در اهواز و سپس در مشهد مقدس و در آستان قدس رضوی (ع) با حضور میلیونی مردم تشییع شد.

پس از تشییع و تکریم پیکر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط مردم تهران، پیکر این سردار مقاومت عصر امروز (دوشنبه ۱۶ دی) جهت وداع به قم منتقل و سپس جهت تدفین در روز سه‌شنبه (فردا ۱۷ دی) به زادگاهش کرمان منتقل می‌شود. همچنین بر اساس اعلام حشدالشعبی، پیکر ابومهدی المهندس جهت تدفین در وادی‌السلام نجف به عراق منتقل خواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی به همراه تعدادی از هم‌رزمانش در جبهه مقاومت اسلامی بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در پی حمله تروریستی هوایی متجاوزان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.