فیروزآبادی:یکی از اقدامات پدافند غیرعامل مقابله با نفوذ آمریکاست

به گزارش مشرق، این مطلب را سردارسرلشکر بسیجی سید حسن فیروزآبادی در جلسه کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد.

فیروزآبادی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از نفوذ آمریکا، گفت: امروز، ما با مساله بسیار مهمی مواجه هستیم و آن سیاستگذاری امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی) و فرمانده معظم کل قواست که «باید مهیا بشویم تا جلو نفوذ آمریکا را بگیریم»؛ از امروز، این شعار و حرف اول ما است و بحث های دیگر کنار می رود.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از نفوذ آمریکا در همه ابعاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، آموزشی و پژوهشی و سایر مسایل باید فکر کنیم.

فیروز آبادی در خصوص هوشیاری و آمادگی انقلابی گفت:مساله اصلی این است که آمریکا در تمام جبهه ها با همه تلاش خود در برابر ایران شکست خورده است و از امروز در صدد بازگشایی راه جدید است؛ می خواهد با پوشش جدیدی نفوذ کند؛ بنابراین با هوشیاری و دقت در کشف این نفوذ برای حفظ تداوم انقلاب، نه حفظ بقای انقلاب (انقلاب تثبیت شده است) وبرای حفظ تداوم انقلاب و بیداری اسلامی باید جلو نفوذ آمریکا را گرفت، آمریکا هم تنها به معنای ایالات متحده نیست،مساله، مساله استکبار جهانی است.

وی، اضافه کرد: این مساله بزرگ و عظیمی است، غیر از جهت اقتدار نظامی و پدافند غیرعامل و عملیات روانی که این ها امروز نه تنها به عنوان طرح های عملیاتی انقلاب اسلامی برای جلوگیری از هجوم به این حرکت نورانی و مقدس مطرح است که همه ابعاد دیگر حتی بکاربردن واژه ها در محاوره اهمیت دارد، هر کدامش یک نقطه ای برای پازل دشمن است، در هرجایی نقطه ای از این پازل را وارد می کند.

وی درا دامه گفت: فکرنکنید دشمن می آید و مستقیم جاسوسی می کند، برای کشورشان جدول دارند، مثل جدول کلمات متقاطع، چند جمله بی خاصیت می پرسند و جدول را پر می کنند؛ از هر کسی قسمتی از این جدول را می پرسند که احساس کند بی خاصیت و بی ثمر است ولی آنان کل جدول شان را پر و به همه چیز دست پیدا می کنند.

سرلشکر فیروزآبادی افزود: در پدافندغیرعامل یکی از اقدامات مربوط به بستن راه های نفوذ آمریکا است و امروز اهمیتش بیشتر شده است، حقیقتا پدافند غیرعامل اهمیت بیشتری پیدا کرده است به خصوص از آن زاویه ایمنی و پیشگیری از خسارات، آن حادثه ای که در هتل بندرعباس اتفاق افتاد در هر کدام از هتل ها ممکن است پیش بیاید یا حادثه ای که در انباری در چین اتفاق افتاد در هر یک از انبارها ممکن است پیش بیاید؛ یعنی کارهای پدافند غیرعامل که ایمنی درون سیستمی ایجاد می کند بسیار اهمیت دارد، این از نظر ستاد بحران هم اهمیت دارد.

وی ادامه داد: پدافند غیرعامل اگر نشود، یک بحران ایجاد می کند؛ بخصوص امروز، قبلا ما انگلیس، آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را داشتیم، امروز عملا بعضی از کشورهای مرتجع هم به جبهه رژیم صهیونیستی و آمریکا اضافه شده اند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تلاش می کنیم کشورها را با رویکرد مثبت جذب کنیم، فرمایش مقام معظم رهبری هم این است که با همه برادران مسلمان خوبیم، بنای جنگ و درگیری نداریم، بنای دوستی داریم، ولی این هایی که حاکم اند درک نمی کنند، آنان کماکان راهشان را با آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی ادامه می دهند، مگر اینکه در شرایطی قرار بگیرند که ما بتوانیم مانع شویم؛ بنابراین شاید شرایط کمی سخت تر شده است ولی در عین حال، انقلاب با گذشتن از مساله هسته ای باید دوباره به موضع اصلی حضرت امام خمینی (ره) برگردد و از نفوذ آمریکا و آمریکایی جلوگیری کند.

وی ادامه داد؛ یکی از چیزهای خیلی ظریفی که وجود دارد که در گذشته هم از آن آسیب دیدیم، مساله نهال آمریکا در جمهوری اسلامی است آن ها برای خودشان نهالی کاشته اند، همه تلاششان در این نفوذ آن است که نهال شان را آبیاری کنند و در کشور جای شجره طیبه اسلام ناب امام را بگیرد.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نکته اینجاست که می بینید، مقام معظم رهبری با این صراحت در برابر آمریکا و در حمایت از مسلمین حرف می زند، دلیلش این است که دل های عالم این را می خواهد، منتظر است؛ اگر در جمهوری اسلامی صدا کمرنگ شده وتغییر کند یا کسی اظهار پشیمانی کند، موجب شکسته شدن میلیون ها دل خواهد شد و این نباید متوقف شود، این همان پرچم امام زمان (عج) که بدست ما داده اند تا خود آقا بیاید تحویل بگیرد و ادامه بدهد؛ ما زمینه سازی می کنیم جاده صاف می کنیم، محیط را فراهم و فضا را آماده می کنیم، چیزی جز این امکان پذیر نیست.