فیروزآبادی: همه فرمایشات رهبری دستور است/ روایتی از گلایه رهبر از مسئولان

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشگر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم اختتامیه دفاع ملی دفاع هم جانبه که عصر امروز پنجشنبه در دانشگاه عالی دفاع برگزار شد، گفت: گام های نورانی رهبر کبیر انقلاب برای تحقق دفاع همه جانبه پایه اصلی دفاع همه جانبه است.

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام برای همه اجزاء زندگی بشر حرف و موضع دارد، تصریح کرد: بنابر این انقلاب اسلامی یعنی امام(ره) یک حمله همه جانبه به حکومت شاهنشاهی و امپرایالیسم و استکبار انجام داد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه راهبرد اول دشمن تهدید علیه ایران اسلامی است، اظهار داشت: امام (ره) و امام خامنه ای فتوای جدیدی دادند برای مردم مسلمان و کشورهای اسلامی و آن اینکه در مقابل تجاوز جهاد واجب است.

وی با اشاره به تغییر فرهنگ دفاع کلاسیک گفت: در فرهنگ عمومی و کلاسیک دفاعی در جهان همه امکانات صرف تجهیزات نظامی می شد، ولی اکنون جنگ بعدها و جنبه های فراوانی به خود گرفته بنابراین برعکس گذشته که دفاع یک راهبرد یک جانبه بود اکنون مقوله دفاع یک راهبرد همه جانبه است.

فیروز آبادی با بیان اینکه اسلام پیام الهی برای رشد و تعالی عبودیت انسان است، تصریح کرد: برترین بودن در اسلام به تقوا است لذا کسانی که تقوا ندارند همان طوری که از نردبان قدرت بالا می روند به خاطر نداشتن تقوا پایین خواهند آمد.

وی ادامه داد: همه افراد در هر کجا و با هر سمتی که در این کشور دارند باید جهت گیری را در جهت مقابله با هجوم استکبار قرار بدهند لذا دشمن را بشناسید و سمت تهدید را شناسایی کنید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه موضع دفاع همه جانبه را امام در اواخر جنگ مطرح فرمودند، اظهار داشت: فکر نکنید وقتی جنگ تمام شد دفاع از انقلاب تمام می شود بلکه پس از جنگ هزاران جبهه دیگر علیه ما فعال شده است لذا دفاع همه جانبه برای همه باید دراولویت باشد.

فیروزآبادی با بیان اینکه رهبر عزیز می فرمایند من از زنان ایرانی خواهش می کنم که به فکر پیشرفت انقلاب و مملکت باشند، خاطر نشان کرد: برای ایستادگی در برابر استکبار جهانی هرکس درهر جا و در هر موضعی به فکر استقامت و ایستادگی باشد و عاشقانه به میدان بیاید زیرا امروز بسیجی بودن به معنی آمدن درمیدان است.

وی افزود: برای دفاع همه جانبه بایستی ساز و کارها و نهادهای مربوط سامان بگیرد و درهمه عرصه های کشور و همه قوا باید دفاع همه جانبه را سرلوحه خود قرار دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه تهدید دشمن درتمامی جنبه ها انجام می شود، گفت: دشمن در بعد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حمله می کند لذا نیروهای حاکمیت باید در همه زمینه ها تجهیز شوند.

فیروزآبادی به اهمیت حضور مردم در صحنه اشاره کرد و گفت: اگر پشتیبانی مردمی وجود نداشته باشد نیروهای مسلح قوی نمی شوند و هدایت سازمانها با کفایت صورت نمی گیرد، همان طور که در زمان جنگ 8 ساله حمایت مردمی باعث شد ارتش و سپاه به اهداف خود برسند.

وی با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی امنیت جهان اسلام است، تصریح کرد: امنیت جهان اسلام نیز امنیت جمهوری اسلامی است پس دفاع همه جانبه از نظر جغرافیایی نیز وسعت زیادی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه دفاع همه جانبه باید تبدیل به گفتمان ملی شود، تصریح کرد: همه مقامات باید برای دفاع همه جانبه باهم متحد شوند و میثاق ببندند تا در مقابل تهدیدهای کشور از آن دفاع کنند.

فیروزآبادی به استراتژی دفاع همه جانبه پرداخت و گفت: عدالت باید توسعه پیدا کند و برای اینکه دفاع همه جانبه عملی شود هم عوام و هم خواص، هم شیعه و هم سنی باید ولایت را در دل خود قرار دهند زیرا این امر موجب وحدت جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: ما نمی خواهیم مرتجع باشیم و نمی‌خواهیم گذشته را از نظر فیزیکی احیا کنیم، می خواهیم عزت و افتخار صدر اسلام را زنده کنیم می خواهیم رشد و پیشرفت کنیم البته نه با الگو و ابزار دشمن بلکه با بومی سازی نرم افزاری و علم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان به دیدار خود با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان با گلایه به من گفتند: «برخی هی می گویند فرمایشات فرمایشات، این چه حرفی است؟ من دارم دستور می دهم، هیچ حرفی نمی زنم، مگر آنکه آن موضع و دستور باشد» بنابراین ما نیز در ستاد کل سخنان ایشان را تبدیل به دستور و اجرا می‌کنیم.