مشکلات فعلی حاصل اعتمادهای ساده‌لوحانه به خارجی‌ها است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سرلشکر حسن فیروزآبادی امشب در اختتامیه هفتمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و نخستین جایزه یوسف استان با معرفی شرح زندگی، ارادت خود را به یزدی‌‌‌ها ابراز داشت و از اینکه اصالتاً اهل یزد است ابراز خرسندی کرد.

وی در ادامه با بیان خاطره‌ای از شهید صدوقی(ره) اظهار داشت: نقش ایشان در دوران انقلاب و دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و از نمونه‌‌های این تأثیر و قدرت جسارت و همراهی هم آنکه در بحبوحه دوران اختناق و در حادثه زلزله طبس ایشان با قدرت جسارت بی‌بدیل خود اردوگاهی با نام امام خمینی(ره) در طبس تأسیس کرد که تا ماه‌ها به مردم آن دیار خدمت‌رسانی می‌کرد.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا که به‌گفته خود از سن بیست و چهار سالگی کنار مقام معظم رهبری بوده و در معیت ایشان تلمذ می‌کرده است از مناقب ایشان گفت و افزود: امام خامنه‌ای از قدیم‌الایام همزمان با تدریس خارج فقه پیگیر مسائل هنری و ادبی بوده‌اند.

وی مجدداً با بیان خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس و در آن زمان که تیپ الغدیر یزد جزو لشکری دیگر بود، گفت: به‌گفته مستقیم فرمانده لشکر در همان دوران هرگاه کار جدی پیش می‌آمد تیپ الغدیر یزد را مأمور به آن می‌کردیم و این نشان از توانایی و حضور یزد‌ی‌هاست.

فیروزآبادی در ادامه با بیان نکته‌ای پیرامون برنامه‌های بزرگداشت شهدا گفت: در این مراسمات، همزمان با یاد از شهدا و خانواده شهدا باید از جانبازان و ایثارگران هم به‌طور جدی تقدیر و تشکر شود چون تکلیف، جهاد و کوشش است و پیروزی و شهادت دست ما نیست و همه جانبازان و ایثارگران به وظیفه اصلی و مهم خود عمل کردند و باید آن‌ها را به‌صورت جدی تقدیر کرد.
وی افزود: هر کسی در حمایت از ولایت فقیه و امام و قرآن گامی یا قدمی و یا قلمی بردارد دارای جایگاه اخروی است. هر جهاد و کوششی به‌دست خدا است و نور ائمه اطهار و حضرت فاطمه زهرا(ع) محرک این حرکت‌هاست.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: این‌که می‌بینید پرچم ایران در دورترین نقاط جهان در اهتزاز است، نشانه عزت قرآن است و انقلاب و امام بودند که دایره واژگان اسلام را تغییر دادند و ما را به‌سمت اسلام ناب محمدی(ص) سوق دادند. قبل از نهضت انقلاب همه مسلمان و شیعه بودیم اما انقلاب یک فرهنگ لغت جدید به میان ما آورد و همه واژگان میدان مبارزه را تغییر داد.

وی ادامه داد: ما شهید را شنیده بودیم اما حس نکرده بودیم، ما ایثار را خوانده بودیم اما لمس نکرده بودیم و نمی‌فهمیدیم چیست و انقلاب بود که همه را برای ما قابل فهم کرد.

فیروزآبادی تولید پیشروی علم کشور، فرهنگ ایثار و شهادت، تولید فناوری، دست‌یابی به تجهیزات بزرگ و غیره را محصول جهاد و تداوم انقلاب دانست.

وی در پایان درباره مشکلات کنونی کشور گفت: مشکلات کنونی کشور حاصل بی‌تدبیری‌ها، اعتمادهای ساده‌لوحانه به بیرون کشور و دشمنی دشمنان بوده است و بدانید که پایان خواهد پذیرفت.

اختتامیه هفتمین جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و نخستین جایزه یوسف استان یزد امشب در محل دانشگاه ملاصدرای یزد برگزار شد.