وقتی 30 : 20 به سرلشگر هم رحم نمی‌کند!

« همین چند روز قبل بود که سردار سرلشکر پاسدار فیروزآبادی به عنوان یکی از دلسوزان نظام، از همه مطبوعات کشور بطور عام و خصوصاً آن دسته از مطبوعاتی که به نوعی به نیروهای مسلح منتسب‌اند دعوت نمودند تا در نقد دولت، وارد فضای بی انصافی و یا تخریب نشوند.»

« همین چند روز قبل بود که سردار سرلشکر پاسدار فیروزآبادی به عنوان یکی از دلسوزان نظام، از همه مطبوعات کشور بطور عام و خصوصاً آن دسته از مطبوعاتی که به نوعی به نیروهای مسلح منتسب‌اند دعوت نمودند تا در نقد دولت، وارد فضای بی انصافی و یا تخریب نشوند.»

به گزارش ایسنا در ادامه یادداشت ناصر خادمی در بخش تعاملی سایت الف آمده است:

بنده هم به سهم خودم به عنوان یک شهروند نظام مقدس جمهوری اسلامی طی یادداشتی با عنوان «سردار متشکریم» از تذکر متین و به جای جناب دکتر فیروز آبادی تشکر نمودم.

علی القاعده در این وانفسای بی‌اخلاقی برخی مخالفان منتقدنمای دولت، این توصیه و تذکر دلسوزانه می‌بایست مورد حمایت دلسوزان و منصفان منتقد و به تَبَعِ اولی موافقان و حامیان دولت تدبیر و امید قرار گیرد.

آن بخش از رسانه‌هایی که از بیت المال مسلمین ارتزاق می‌کنند که بایستی بدون شک و حتی بدون نیاز به نصیحت و تذکر خیرخواهان هم بر مدار حمایت و نقد دلسوزانه دولت جمهوری اسلامی گام بردارند که در این میان، از صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان بزرگترین و تأثیرگذارترین رسانه کشور انتظار حمایت بیشتری می‌رود.

این معدود رسانه‌های نوشتاری مخالف اساس دولت تدبیر و امید که البته یکی از آنها هم متعلق به بیت‌المال است، همانطوریکه انتظار هم می‌رفت به این توصیه دلسوزانه اعتنایی ننمودند و بر همان مدار و قرار همیشگی‌شان استوار ماندند.

البته با توجه به مشی و مرام متولیان این دو سه رسانه خاص، انتظاری هم جز این نبوده و نیست ولی انتظار ملت از رسانه ملی، رعایت شئون و حرمت بزرگان است.

متأسفانه در برخی موارد، رسانه ملی از مدار حفظ حریم اشخاص عدول می‌نماید و البته شاید در عدم رعایت حرمت بزرگان سیاسی که شاید متولیان صدا و سیما موافق مشی و سلائق سیاسی آنان نباشند، جای گله هم نباشد کما اینکه در برنامه خبر 20:30 پنجشنبه 29 خرداد، گوینده به بهانه‌ای واهی و با لحن تمسخرآمیز اقدام به بازخوانی برگی از خاطرات دو دهه پیش حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی راجع به احتمال وقوع زلزله در تهران نمود. گوینده خبر امّا بدون ملاحظه کسوت و شأن والای حضرت آیت‌الله و اینکه ایشان حدود یک ربع قرن از عمرشان را در دوران ستمشاهی و در مخالفت و مبارزه با حکومت خفقفان و وحشت طاغوت سپری نموده، زندانها دیده و شکنجه‌ها بر او رفته است، به نحوی به دنبال القای رفاه‌زدگی و فرار وی از خطرات موهوم، آن هم با بهره‌گیری از امکانات دولتی مانند هلی‌کوپتر و غیره بود.

جناب آقای هاشمی که البته در این سالها پای ثابت توهین و هجو تندروهای هر دو جناح بوده و هستند امّا صحبت در مورد شخصیتی محجوب است که پس از مقام معظم رهبری، عالیترین مقام نیروهای مسلح کشور است و به این واسطه در جرگه سیاسیون و مدیران اجرایی کشور هم قرار نمی‌گیرد، طبیعتاً نبایستی خبرنگاران و گویندگان جوان و جویای نام برنامه‌های پربیننده سیما به خود اجازه دهند تا از سخنان این مقامات آنهم در جمع نظامیان، دستمایه‌ای برای طنازی خود استخراج کنند.

بنده در یادداشت «سردار متشکریم» ضمن آرزوی لبیک همه اهالی مطبوعات دلسوز کشور به توصیه دلسوزانه ایشان، عرض نمودم که باید نگران اسائه ادب برخی تندروان به سردار فیروزآبادی بابت این توصیه خیرخواهانه بود، لیکن از رسانه ملی که انتظار نیست حتی ناخواسته هم، این وظیفه را بر عهده گیرد و برای خالی نبودن باکس خبر و بالاتر از خبر و … به حریم شخصیتهایی که در فضای رایج سیاسی و اجرائی کشور تعریف نمی‌گردند، تعرض نماید و این بزرگان را مورد اهانت قرار دهد؛ کاری که متأسفانه در خبر 30 : 20 پنجشنبه 29 خرداد اتفاق افتاد.

ان‌شاءالله که این خطا، سهواً و تنها به خاطر کج‌سلیقگی تهیه‌کننده 2030 اتفاق افتاده و ردپایی از گروههای تندرو دارای سلائق و آمال معلوم، در این هجمه‌ها وجود نداشته باشد.

پی‌نوشت: در این بخش خبری جمله کوتاهی از سخنرانی سرلشکر فیروزآبادی بدون مقدمه و موخره، پخش شد، در حالی که وضوح آن هم برای شنونده آشکار نبود. اما مجری اخبار پس از پخش تصاویری که مخاطب چیزی از آن نفهمیده بود، خطاب به سرلشگر فیروزآبادی نقل به مضمون گفت: از شما بعید است سردار! یعنی می‌گویید بسیج نباید فکر کند؟ و…. که درصدد القای توهین این مقام به بسیجیان بود.